Zirkonyum Diş Kaplama, Zirkonyum Porselen Diş

Zirkonyum Diş Nerelerde Kullanılır?
  • 3 ila 6 üyeli (anatomik uzunluğu 38mm.ye kadar olan) köprülerde,
  • Tek diş kuron restorasyonlarında,
  • İmplant üstü kron ve köprü çalışmalarında kullanılmaktadır.

Çürümüş, kırılmış dişlerin kaplama işlemine kuron  denmektedir.Diş köprüsü ise yanyana bir kaç dişin eksikliğinde bu dişlerin küçültülerek özel diş kaplama sistemi ile boşlukların doldurulması işlemidir.Dişlerde bulunan boşluklarda full porselen kuron köprüler ile düzeltme işlemi yapılabilmektedir.
Zirkonyum Nasıl Yapılır?

Zirkonyum doğada metal olarak bulunmasına karşın beyaz şeffaf halini ancak işlenip zirkonium oxide toz halini aldıktan sonra kazanmaktadır. Bu formunda diğer metallerden farklı olarak dökülebilir değildirler. Bundan dolayı ancak zirkonyum tozu bloklar halinde sıkıştırılıp fırınlandıktan sonra tornalanarak istenilen forma sokulabilmektedir. Bu süreç elle işletilen MANUAL makinalarda veya CAD-CAM (bilgisayarlı tasarım ve tornalama) sistemlerinde gerçekleşebilmektedir ancak üretim maliyetlerini oldukça arttırmaktadır.

Zirkonyum Bir Porselen Çeşidi Midir?
Zirkonyum sanılanın aksine bir porselen çeşidi değildir, porselene sağlamlık vermek için kullanılan bir alt yapı materyalidir. Ancak beyaz görünümü ve sağlamlığından dolayı zirkonyuma “çelik seramik” de denilmektedir. Porselen altyapısı haricinde kırık dişlerin köklerinde post olarak, ortodontik braketlerde ve implant üst vidalarında da kullanılmaktadır.

Zirkonyumun Geleceği?

Günümüzde olumlu özelliklerinden ötürü dişhekimliğinde gittikçe daha yaygın bir kullanım alanı bulan zirkonyumla ilgili çok sayıda araştırmalar yapılmaktadır. Bu araştırmalarla zirkonyumla ilgili uzun vadede çıkabilecek sorunlar giderilmekte, özellikle implantlarda titanyuma bir alternatif olarak görülmeye başlanmaktadır.

Zirkonyum diş hakkında daha ayrıntılı bilgi için

www.zirkonyumdisfiyati.com
www.zirkonyum-dis.com

Ya da

E-mail : estetik.disler@gmail.com

Telefon : 0534 549 50 16

İmplant Nedir

Hayatta alınan en büyük zevklerden biri şüphesiz ki güzel yemek içmektir, yemeğini çiğneyemeden ve öğütemeden yutan bir kişi mide rahatsızlığından tutun da, aşırı kilo alma problemlerine kadar bir sürü sorunla karşı karşıya kalır. Bunun yanında yemek yerken oynayan bir protez bazen insanı yaşamdan soğutur. Toplum içerisinde ağız içinde oynayan protezlerle rahat konuşamaz, gülemez, istediği sesleri çıkaramaz ve gerekli vurguları yapamaz... İşte diş implantları sayesinde bütün bunlar engellenir ve kişiler kendine güvenle, sağlıkla ve mutlulukla hayata gülümser...
Modern diş hekimliğinin amacı hastanın ağız sağlığına kavuşmasını sağlamaktır. Hareketli protezlerle normal çiğneme fonksiyonu, estetik rahatlık ve konuşma sağlamanın zorluğu yıllardır bilinmektedir. Bu sebeple eksik dişlerin dişe benzer bir şeyle yerine konması her zaman istenmiştir.Nihayet günümüzde başarılı sonuçlar veren dental implantlar tarif edilmiştir.

Dental implantlar; eksik dişlerin yerini tutması amacıyla çene kemiğinin içine yerleştirilen, halk arasında ‘vidalı diş’ ‘çakma diş’ olarakta bilinen titanyum yapay diş kökleri dir.
Dental implant kavramı oldukça eskilere dayanmaktadır. Tarih boyunca çekilmiş dişler,altın,fildişi gibi meteryaller implant maddesi olarak kullanılmıştır.Maggiolo implant diş hekimliğinde 1809 yılında altın kullanarak diş kökü formunun oluşturulması tanıtmıştır.Birçok materyal test edilmiş ve 1900 lerin başında yumuşak kemikten implantlar hazırlanmıştır

Estetik diş hekimliği;implant, periodontoloji, ortodonti, protez, zirkonyum, laminete veneer ve porselen dişlerin kurallara uygun yapılması ile mümkündür.Bu da diş hekimi ve diş laboratuvarı işbirliği sağlanarak gerçekleştirilir.

Zirkonyum Diş Fiyatları, Zirkonyum Porselen Kaplama hakkında bilinmesi gerekenler 2011

implant diş zirkonyum malzemesi kullanılarak yapılabilir.
Estetik diş hekimliği;implant, periodontoloji, ortodonti, protez, zirkonyum, laminete veneer ve porselen dişlerin kurallara uygun yapılması ile mümkündür.Bu da diş hekimi ve diş laboratuvarı işbirliği sağlanarak gerçekleştirilir.

Zirkonyum Diş, Zirkonyum Porselen diş , Zirkonyum Diş Fiyatı


Zirkonyum dişlerin yapım aşaması ne kadar sürer
  1. Aşamada dişler kuron restorasyonu için uygun kesimle hazırlanır,ölçü alınır.
  2. Aşama Labaratuarda hazırlanan altyapı provayla diş eti uyumu kontrol edilir.
  3. son aşamada estetik prova yapılır. Yapıştırma işlemi öncesinde bir ya da iki seans en başta karar verilen olması istenilen diş rengi ve şeklindeki hazırlanmış maketlerinizin dişlerinizin üzerindeki ve yüzünüze uyumu kontrol edilerek bitim aşamasına geçilir. 


Zirkonyum Diş Kaplamalarının met

al destekli porselenlerden farkı nedir?
• Zirkonyum ışığı geçirdiklerinden doğal diş yapısına çok benzer estetik oluşturur, çok iyi yapılmış olan metal destekli porselenlerde bile bir matlık ve yapaylık vardır. Bu nedenle özellikle ön dişlerde zirkonyum tercih edilir. 
• Metal destekli porselenler bazı ışıklarda ağızda yokmuş gibi koyu renk bir boşluk görüntüsü verirler. Zirkonyum da ise aynı doğal diş gibi her türlü ışığı geçirirler. • Vücudumuzla mükemmel uyum sağlandığı için diş eti hastalığı olan ya da diş eti hastalığına yatkın olan kişilerde rahatlıkla kullanılabilir. Diş etiyle uyumu çok iyidir ağız hijyenine önem verildiği takdirde diş eti problemi yaratmaz. • Metal destekli porselenler kuron –köprü(kaplamalar) mekanik olarak dişe yapıştırılırlar. Zirkonyum ise mekanik ve kimyasal olarak dişe tutturulur. Bu yüzden metal desteklilere göre tutuculukları çok daha yüksektir. 
• Alt yapısında metal olmadığı için kuron - diş eti hizasında koyu renk bir çizgi olmaz. Daha estetik bir görüntü sağlanır. 
• Porselen yüzeyleri son derece pürüzsüz olacağı için sigara ve benzeri sebeplerden kaynaklanan lekelenmeleri ve diş taşı oluşumlarını minimuma indirir. • Alerji riski zirkonyum alt yapılı porselenlerde yoktur. 
• Ağızda tat bozukluğuna, dişeti problemlerine ve ağız kokusuna yol açmayan sağlıklı bir materyaldir. 
• Önceden yapılmış olan metal destekli porselen kuronlar nedeniyle dişetinde oluşan baskı ve morluklar zirkonyum (kaplamaların) kuronların uygulanmasıyla tamamen ortadan kalkar, estetik ve doğal bir görüntü elde edilir. 
• Diş eti çekildiğinde, zirkonyum estetik görünümlerini korurlarken, metal destekli porselenler diş ile birleştikleri bölgede kötü bir görüntü oluştururlar. 

• Kahve, çay, sigara gibi dış etkenlerle renk değiştirmez. 

Zirkonyum, yüksek ısılara,kuvvetlere dayanıklı, oldukça hafif ve ışık geçirebilen bir elementtir.

Zirkonyum diş, zirkonyum porselen diş, zirkonyum diş fiyatları hakkında daha ayrıntılı bilgi için :

E-mail : estetik.disler@gmail.com

Telefon : 0534 549 50 16

implant diş hekimliğinde son teknoloji


Diş implantları artık estetik olarak uygulanmaktadır.


Estetik diş hekimliği;implant, periodontoloji, ortodonti, protez, zirkonyum, laminete veneer ve porselen dişlerin kurallara uygun yapılması ile mümkündür.Bu da diş hekimi ve diş laboratuvarı işbirliği sağlanarak gerçekleştirilir.
Bu gadget'ta bir hata oluştu

Popüler Yayınlar